lexus-lc-500h-2016 tehcar 3

lexus-lc-500h-2016 tehcar 2

TehCar

لکسوس lc500h

لکسوس LC-500H پا طراحی پویاتر و زیبا تر با داشتن قابلیت هیبریدی چند مرحله ای

لکسوس دستخوش یک انقلاب طراحی بیرونی رادیکال در چند سال گذشته، اما در حال حاضر مدیران ارشد به ما می گوید انتظار می رود مدل آینده خواهد “بیشتر احساساتی و پویا” به رانندگی کنید.

LC500h آغاز بکار یک چند مرحله هیبریدی انتقال قدرت بنزین برقی با نام تجاری جدید. آن استفاده می کند ترکیبی از انتقال CVT آشنا و، منحصر به فرد، یک تازه توسعه یافته چهار سرعت مبدل گشتاور گیربکس اتوماتیک.

مهندس ارشد کوجی ساتو خودرو اکسپرس گفت که این لازم بود به حذف “احساس قطع به دلیل راه سرعت موتور افزایش و کاهش در تقابل با سرعت خودرو”. سیستم چند مرحله استفاده از ترکیبی از تعویض دنده فیزیکی و مصنوعی برای شبیه سازی یک ده سرعته اتوماتیک جعبه. ساتو حساب تغییرات واقعی و آنی احساس خواهد شد.

lc-500h_04-tehcar-3

lc-500h_04-tehcar-2

ساتو ادعا می کند که آن را می دهد انتقال قدرت هر دو “شخصیت منحصر به فرد” و “پاسخ بهتر”. او به ما گفت: “این سیستم ترکیبی است که فقط برای کشورهای عضو اکو دستگاه نمی شود، می توان آن را سرگرم کننده برای رانندگی. و این فقط آغاز برای لکسوس است. “

جدید درایو چرخ عقب GA-L پلت فرم های مدولار مورد استفاده در هر دو ترکیبی و V8 کوپه LC یک پروژه پنج سال در ساخت است. این طراحی اجازه می دهد تا مرکز ثقل پایین، یک طرح موتور اواسط جلو و ادعا شده است که به سفت قسمت زیر لکسوس تا به حال ساخته شده است. ال نیز می شود پانل های بدنه آلومینیومی برای کاهش وزن.

پلت فرم در اصل در مورد آکیو تویودا که، تصمیم گرفت در راه اندازی جریان لکسوس GS، این بود که “چیزی از دست رفته” از محدوده مدل آن وجود دارد آورده شد. پلت فرم، ساتو وعده، “کمک به بالا بردن دینامیک رانندگی برای مدل های آینده” خواهد،

انتظار می رود که LS نسل بعدی و سالن های GS – پلت فرم های مدولار، و در نهایت انتقال قدرت ترکیبی چند مرحله، خواهد شد در تعدادی از مدل های در چند سال آینده استفاده می شود. ال همچنین می تواند RC و GS پیوستن به دریافت ‘F’ قبل گرم است، اما ساتو حاضر به وارد جزئیات کشیده می شود. “در حال حاضر ظرفیت گشتاور اندازه کافی برای این انتقال است. که همه من می خواهم به می گویند [در مورد یک مدل F] است، “او اضافه شده است.

لکسوس lc500h - tehcar.com-2

لکسوس lc500h – tehcar.com-1

رئیس لکسوس اروپا، آلن Uyttenhoven، اظهارات جسورانه در مورد سیستم هیبریدی جدید، گفت: “ترکیبی چند مرحله انتقال قدرت هیبریدی ما را به یک بعد کاملا جدید به ارمغان بیاورد. ما در حال رفتن به آن را به طور کامل را به حوزه رانندگی لذت، با قدرت بسیار بیشتر، کشش بسیار بیشتر و بهره وری بیشتر “.
LC500h همچنین اولین هیبرید شرکت خواهد بود که می تواند “روشن لاستیک های عقب ۲۱ اینچی خود از یک وقفه” با تشکر از پاسخ بنزین موتور از طریق مسنجر. اگر چه هیچ جزئیات در مورد سرعت بالای LC500h داده شد، Uyttenhoven ادعا کرد که، “شما قادر به رانندگی خیلی سریع تر از با خودروهای هیبریدی فعلی ما خواهد بود”.
خبر بد برای طرفداران این سوپراسپرت لکسوس LFA این حال وجود دارد، به عنوان تایید کرد که “با دستگاه فوق العاده بالا است که ما در حال حاضر نیاز ندارد”. او اظهار داشت که در حال حاضر “روشن است که ما می توانیم احساسات مشابه در اتومبیل قابل دسترس ایجاد، به طوری که تمرکز ما در حال حاضر است.”